DZIEŃ KOBIET

Celem obchodów Dnia Kobiet w przedszkolu jest rozwijanie szacunku i wdzięczności wobec kobiet, integracja grupy, kształtowanie uprzejmości. Dzieci poznają znaczenie kobiet w życiu codziennym i w społeczeństwie, uczą się, kim są kobiety, jakie pełnią funkcje i jakie osiągnięcia. Uczą się okazywać sympatię i szacunek mamom, babciom, kobietom w rodzinie i nauczycielom poprzez życzenia, laurki, kwiaty i uprzejme gesty.

Dnia 6 marca w naszym przedszkolu odbył się apel podczas którego dzieci wierszem, piosenką i tańcem złożyły życzenia wszystkim Paniom oraz wręczyły własnoręcznie wykonane kwiaty. W salach chłopcy wykonali również laurki dla dziewczynek, rozdali kwiaty i słodycze składając im życzenia. Przez cały dzień byli uprzejmi i opiekuńczy dla nich.