WITAJ WIOSNO

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Przedszkolaki z zapałem brały udział w tworzeniu słomianej kukły Marzanny – symbolu odchodzącej Zimy. 21 marca wszystkie oddziały przedszkolne zebrały się, aby przejść w wiosennym korowodzie ulicami Ośna. Z naszą Marzanną i gaikiem-maikiem udaliśmy się na plac przed Urzędem Miasta, gdzie śpiewem zaprosiliśmy pracowników i przechodniów do wspólnego pożegnania zimy.” Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, gdzie na placu przedszkolnym dzieci wyrecytowały fragment wiersza: “Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, my ciebie żegnamy , bo Wiosnę witamy!…” a tańcem oraz piosenką symbolicznie pożegnać zimę i uroczyście powitać wyczekiwaną przez nas nową porę roku – WIOSNĘ. Pogoda w tym dniu niesamowicie nam sprzyjała. Promienie słoneczne i bezchmurne niebo towarzyszyły nam przez cały dzień.

U