WIZYTA NA POCZCIE

W dniu 08 października 2024 roku dzieci z grupy “Motylki” miały niezwykłą okazję odwiedzić Urząd Pocztowy w Ośnie Lubuskim. Celem wycieczki było poznanie pracy pocztowców oraz zrozumienie, jaką rolę odgrywa poczta w codziennym życiu.
Już na samym początku dzieci zostały serdecznie powitane przez pracowników poczty, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, poznały różnego rodzaju listy, zobaczyły znaczki pocztowe, odebrały paczki, które akurat przyjechały pocztowym samochodem. Przedszkolaki na chwilę mogły poczuć się jak listonosz.
Na zakończenie spotkania w ramach podziękowania dzieci wręczyły Pani Naczelnik własnoręcznie wykonany upominek, a w zamian dostały słodki poczęstunek.
Wycieczka była dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo.