BIEDRONKI NA WYKOPKACH

Dnia 22 września dzieci z grupy BIEDRONKI wraz z opiekunami , wybrały się na wykopki do Połęcka. Dzieci miały okazję poznać metody kopania ziemniaków motyką i kombajnem. Podczas zbierania ziemniaków do wiaderek wysłuchały opowieści o wzroście ziemniaków, szkodnikach oraz budowie kopca, obserwowaliśmy również napełnianie skrzyń maszynowo. Biedronki brały udział w konkurencjach sportowych, za które otrzymały pamiątkowy medal i dyplom. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić gospodarstwo oraz zobaczyć maszyny rolnicze. Uwieńczeniem zbierania ziemniaków było wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Uśmiech na twarzach dzieci i ich zadowolenie to był najlepszy dowód, że wykopki były niezapomnianym przeżyciem. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego dnia bardzo dziękujemy.