W słoneczny, majowy dzień dwie grupy przedszkolaków- MISIE i BIEDRONKI z paniami Czesławą Parcianą i Ewą Dudziak odwiedziły Szkółkę Leśną w Ośnie Lubuskim . Przejazd autokarem i uśmiech na twarzach dzieci już zapowiadał udaną wycieczkę.
Celem wycieczki było poznanie pracy leśników w szkółce leśnej oraz zapoznanie się z tematem różnorodności gatunków drzew występujących polskich lasach i zwierząt. Dzieci zapoznały się nazwami niektórych drzew oraz dowiedziały się jak należy pielęgnować sadzonki.
Leśnicy , pan Paweł i pani Paulina z Nadleśnictwa oprowadzili dzieci po szkółce leśnej, opowiadając o swojej pracy. Przedszkolaki zobaczyły pierwszy etap wzrostu sadzonek w tunelach foliowych oraz system wzrostu na polach hodowlanych. Był też czas pobiegać na łące w poszukiwaniu nor lisów. Następnie, wszyscy zgromadzili się wokół grilla, by smacznie zjeść przygotowane kiełbaski i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie dzieciaki opuściły Gospodarstwo Szkółkarskie z uśmiechami na twarzach. Bardzo dziękujemy za gościnę i poczęstunek.




























































