Po długiej przerwie odwiedziły nas panie z biblioteki. Nasz gość przyniósł ze sobą kilka książeczek, a następnie w ciszy i skupieniu wysłuchały bajki ” Brzydkie kaczątko”. Bibliotekarka zapraszała dzieci do biblioteki i zachęcała do czytania książek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Panie zwracały uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcały przedszkolaków do czytania książek. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania.
To było bardzo miłe spotkanie.
Dziękujemy!










