SADZIMY DRZEWA

Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy – mówi prezydent. Sadzenie drzew i krzewów rodzimych gatunków to jedna z form akcji SadziMy zapoczątkowany przez parę prezydencką kilka lat temu. Obecnie akcja przybiera różne formy i warianty w zależności od inicjatyw poszczególnych nadleśnictw. Akcja polegała na bezpłatnym przekazywaniu przez nadleśnictwa sadzonek rodzimych gatunków drzew i krzewów. W naszym przedszkolu rodzice mogli wybrać przekazane przez Nadleśnictwo sadzonki i zasadzić z dziećmi w wybranym miejscu. Sadzonki jarzębiny zasadzone zostały również na placu przedszkolnym przez dzieci.