MOTYLKI W SZKÓŁCE LEŚNEJ

W ramach współpracy z Nadleśnictwem w Ośnie Lubuskim 12 października 2022 r. dzieci grupy MOTYLKI z wychowawcą Ewą Dudziak wybrały się z wizytą do Szkółki Leśnej.
Pani Paulina czekała już na nas, aby podzielić się z nami swoją wiedzą oraz pokazać nam las. Pani Paulinaz wielką pasją opowiadała o urokach lasu, pokazała dzieciom, jaką drogę przebywają drzewa zanim osiągną duże rozmiary. Wyjaśniła, że utrzymanie lasu w dobrym „zdrowiu” wymaga ciężkiej pracy leśników. Jesienna pogoda sprawiła, że zajęcia plastyczne w sali edukacyjnej były twórcze i ukazały koloryt lasu przepięknie. Wycieczka zakończyła się piknikiem z kiełbaską z ogniska oraz zabawami ruchowymi w terenie, dużą atrakcją cieszyły się deszczownice nawadniające teren na szkółce, które zrosiły głowy naszych przedszkolaków.
Moc wrażeń towarzyszyła dzieciom w drodze powrotnej autokarem jak również podczas popołudniowego pobytu w przedszkolu.