NIEBIESKIE IGRZYSKA

Dnia 26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się NIEBIESKIE IGRZYSKA.

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu 2023. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Jest ono skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski.

Tego dnia wszyscy ubraliśmy się na niebiesko i wspólnie bawiliśmy w sportowych konkurencjach.

Zabawę rozpoczęliśmy wspólnym tańcem w kręgu, odśpiewaniem piosenki Wszystkie dzieci nasze są a następnie przystąpiliśmy do zabaw sprawnościowych. Każdy mógł się sprawdzić w 10 przygotowanych konkurencjach, wykonywanych w systemie stacyjnym. Była równowaga na ławeczce, przesuwanie się na siedząco po ławeczce, czołganie pod drabinką, przejście nad drabinkami, przeskoki, podskoki, slalom, jeżyki sensoryczne, maty sensoryczne. Wszyscy pięknie sprawdził się w każdym zadaniu za co został odznaczony medalem. Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy KLASKANY z niebieskimi kartkami. Niebieskie kule z papieru wykorzystaliśmy do rzutu do celu. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Był to super zgrany, udany, wesoły dzień.