Dzieci z grupy sześciolatków wzięły udział w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowały sałatkę jarzynową. Przedszkolaki poznały składniki potrzebne do wykonania potrawy, utrwaliły nazwy warzyw oraz zasady zdrowego odżywiania. Z dużym zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadania – kroiły warzywa, mieszały składniki i dbały o porządek na stanowisku pracy. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, rozwijały samodzielność, współpracę w grupie oraz sprawność manualną. Na zakończenie wszyscy z apetytem degustowali wspólnie przygotowaną sałatkę.
mgr Anna Matkowska