16 września 2024r nasze przedszkolaki odpowiednio ubrani wyruszyły do Połęcka na wykopki.
Gospodarze MARIOLA KOZAKIEWICZ-NIKODEM i RADOSŁAW NIKODEM przygotowali dla nas przygodę na gospodarstwie: Edukacja przyrodniczo-rolnicza w zakresie prac w gospodarstwie i kultywowanie tradycji wiejskich.
Dzieci poznały specyfikę uprawy ziemniaka i jego przetwórstwa. Było zbieranie ziemniaków, przejażdżka wozem z pola do wiaty rekreacyjnej • poczęstunek kiełbaskami z ogniska po zakończonych pracach polowych • gry i zabawy sportowe z udziałem ziemniaka tj. rzut ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem, zabawy z chustą animacyjną i kartoflami • zwiedzanie gospodarstwa rolnego i wystawy starych traktorów marki ZETOR, • zapoznanie się z funkcjonowaniem hali chłodniczej przechowującej ziemniaki, systemem ich segregacji i procesem pakowania kartofli w worki.
To było bardzo miłe i wesołe spotkanie na gospodarstwie. Dziękujemy.

































