Ogólnopolska akcja SADZIMY

Nadleśnictwo z Ośna Lubuskiego udostępniło każdemu chętnemu dziecku z naszego przedszkola sadzonki rodzimych drzew. Dzieci z radością wybierały piękne drzewko- sosny, buku i jarzębiny, by wspólnie z rodzicami zasadzić na swoim podwórku.

Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

 Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas