MALI PATRIOCI W DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Pielęgnując tradycję oraz patriotyzm 10 listopada 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Z tej okazji, ubrane w odświętne stroje, przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dzień. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewano hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Po krótkim wstępie dzieci odśpiewały „ Piosenkę Małego Patrioty”, po czym recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność oraz pieśni o Polsce.

To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.